Start Wiadomości Cardiff: Sprzedawcy sprawdzają klientów alkomatami

Cardiff: Sprzedawcy sprawdzają klientów alkomatami

770
0

Sklepikarze w Cardiff zostali wyposażeni w alkomaty. Mają oni sprawdzać, czy klienci nie są zbyt pijani, by kupić kolejną dawkę alkoholu. To pierwszy taki przypadek w Wielkiej Brytanii.

Pracownicy sklepów w Cardiff otrzymali od policji alkomaty, by łatwiej wykluczyć tych klientów, którzy nie powinni kupować kolejnej porcji napojów wyskokowych.  Sprzedawcy najpierw dostali urządzenia do przetestowania, a później odkupili je po 200 funtów za sztukę. Alkomaty trafiły w ręce pracowników dwóch sklepów sieci Spar.

Sprzedawcy mają prawo sprawdzić każdą osobę kupującą alkohol, a w przypadku, gdy w wydychanym powietrzu zostaną odnotowane jakieś promile, sprzedający odprawiają taką osobę z kwitkiem – informuje Daily Mail. Jedna z managerek powiedziała, że pijane osoby często przesiadują na ławkach nieopodal marketu i psują tym samym wizerunek nie tylko sklepu, ale również całego miasta.

Policja w Cardiff popiera inicjatywę sprzedawców, gdyż odnotowuje coraz więcej skarg na pijane osoby chodzące się po ulicach walijskiej stolicy. Zażalenia w większości pochodzą od trustów. W odpowiedzi na skargi policja rozpoczęła akcję „Operation Purple Ash” w ramach, której prowadzi wzmożone kontrole osób spożywających alkohol na ulicach Cardiff. W ciągu dwóch tygodni trwania akcji funkcjonariusze aresztowali 18 osób i dokonali konfiskaty 40 napojów alkoholowych.

ŹRÓDŁOgoniec.com
Poprzedni40 posłów Partii Konserwatywnej chce rezygnacji Theresy May
NastępnyNastolatka walczy o życie po tym, jak została potrącony przez taksówkę