Start Wiadomości Cameron zapowiada ulgi mieszkaniowe dla młodych

Cameron zapowiada ulgi mieszkaniowe dla młodych

1513
0

Dziesiątki tysięcy młodych Brytyjczyków może skorzystać ze zniżek na zakup pierwszego mieszkania, których wprowadzenie zapowiedział premier David Cameron.

Wspomagając rozwój rynku nieruchomości Cameron liczy na uzyskanie cennej przewagi w nadchodzących wyborach. Jak pokazują bowiem przykłady innych liderów min. Margaret Thatcher i Harolda Macmillana, to właśnie obietnice złożone przyszłym właścicielom mieszkań, mogą przesądzić o wyniku wyborów.

„Nasz plan zakłada udzielenie 20-procentowej zniżki na zakup pierwszej nieruchomości osobom poniżej 40. roku życia” – powiedział Cameron. „Cegła po cegle zbudujemy kraj, gdzie tym, którzy ciężko pracują i przestrzegają prawa, żyje się dobrze” – zapewniał premier.

Do udziału w programie Starter Home kwalifikować się będą osoby planujące zakup domów budowanych na terenach postindustrialnych. Cameron zapowiedział, że liczba dostępnych lokali ma osiągnąć 100 tysięcy.

Zniżki dotyczyć będą również firm budowlanych, które w zamian za obniżenie kosztów zakupu nowych mieszkań, zostaną zwolnione z kosztów planowania i podatków.

Plany torysów krytykują przedstawiciele Partii Pracy: „Nikt już nie wierzy w obietnice Camerona” – powiedziała Emma Reynolds – rzeczniczka laburzystów ds. rozwoju rynku mieszkaniowego. „Premier zapowiadał rozwój budownictwa, a zamiast tego sprawił, że obecnie buduje się najmniej domów mieszkalnych od lat 20.” – twierdzi Reynolds.

ŹRÓDŁOwww.polishexpress.co.uk
PoprzedniOgraniczenia wypłat benefitów działają – więcej Brytyjczyków zgłasza się do pracy
NastępnyExodus z Polski trwa