Start Wiadomości Cameron upokorzony – Francja i Niemcy zawiązały pakt przeciwko UK

Cameron upokorzony – Francja i Niemcy zawiązały pakt przeciwko UK

1022
0

Niemcy i Francja zawiązały porozumienie, które ma na celu zacieśnienie stosunków między poszczególnymi krajami Unii Europejskiej i niedopuszczenie do wprowadzenia zmian w traktatach unijnych.

Ustalenia, jakie zapadły pomiędzy kanclerz Niemiec – Angelą Merkel, a francuskim prezydentem – Francoisem Hollandem, zostaną oficjalnie zaprezentowane na szczycie przywódców unijnych w przyszłym miesiącu. Tak wyraźny brak zgody na postulowane przez Camerona rozluźnienie więzi wewnątrz UE może znacznie osłabić jego pozycję w trakcie negocjacji przed referendum w sprawie Brexitu.

Jean-Claude Junckera w swojej posiadłości w Chequers. Premier poinformował Junckera, że Brytyjczyków „nie zadowala obecne status-quo”, a zasady współpracy pomiędzy państwami członkowskimi muszą się zmienić, jeszcze przed rokiem 2017, kiedy to odbędzie się referendum. Przewodniczący odpowiedział, że jego intencją jest aby Wielka Brytania dostałą „uczciwą propozycję” i prowadziła owocne negocjacje z pozostałymi państwami członkowskimi.

W najbliższych dniach Cameron odwiedzi Danię, Holandię, Francję, Polskę i Niemcy. Dyplomatyczna „ofensywa” ma na celu przekonanie przywódców tych krajów do konieczności wprowadzenia reform. Jak jednak wynika z wiadomości ujawnionych przez francuski dziennik „Le Monde”, we Francji i w Niemczech zadanie to będzie szczególnie trudne.

Zarówno Merkel, jak i Hollande są zdania, że reformy powinny byś prowadzone zgodnie z obowiązującą agendą, bez konieczności zmiany traktatów, do czego z kolei Cameron będzie dążył za wszelką cenę. „Wszystkie analizy wskazują, że reformy jakie premier zamierza zaproponować, na przykład w kwestii opieki socjalnej, wymagają wprowadzenia zmian do traktatów” – potwierdził rzecznik Downing Street.

ŹRÓDŁOpolishexpress.co.uk
PoprzedniSzukasz nowej dobrze płatnej pracy? Zatrudnij się jako dog-walker
NastępnyChirurg użył do operacji zardzewiałej piły. Bo B&Q było zamknięte