Start Wiadomości Cameron udowadnia, że się nie boi? Premier weźmie udział w debacie wyborczej

Cameron udowadnia, że się nie boi? Premier weźmie udział w debacie wyborczej

892
0
Photo credit: The Prime Minister's Office / Foter / CC BY-NC

Premier David Cameron jednak weźmie udział w debacie telewizyjnej z udziałem sześciu partyjnych liderów – poinformowały brytyjskie stacje telewizyjne. Debatę zaplanowano na 2 kwietnia.

Wcześniej informowaliśmy, że przed zbliżającymi się wyborami nie zobaczymy starcia Davida Camerona z liderem opozycyjnej Partii Pracy – Edem Milibandem. Na urzędującego premiera posypały się wtedy gromy. W mediach zaroiło się od komentarzy sugerujących, że Cameron stchórzył i zwyczajnie boi się konfrontacji ze swoim głównym konkurentem.

Teraz jednak z Downing Street spłynęła informacja potwierdzająca udział premiera w debacie. Co więcej, z gabinetu premiera wystosowano zaproszenie na debatę do lidera partii antyimigracyjnej – Nigela Farage’a. Nie wiadomo, czy polityk przyjął zaproszenie.

Przypomnijmy, że David Cameron w swoim programie wyborczym koncentruje się na zagadnieniach rynku pracy, oświacie, gospodarce mieszkaniowej i systemie emerytalnym, a także kwestiach podatkowych. Krytycy kampanii nieodmiennie wytykają politykowi, że z rozmysłem unika podejmowania tematu imigracji – który, jak pokazały ostatnie wybory, dla wielu Brytyjczyków jest sprawą fundamentalną.

Wybory parlamentarne w Wielkiej Brytanii w 2015 roku odbędą się 7 maja.

ŹRÓDŁOpolishexpress.co.uk
PoprzedniArtur Boruc nie wróci do Southampton
NastępnyBrytyjczycy wpadają w długi. Do 2016 roku mogą być niewypłacalni