Start Wiadomości Cameron rezygnuje z tematu imigracji podczas kampanii wyborczej

Cameron rezygnuje z tematu imigracji podczas kampanii wyborczej

875
0
Photo credit: Guillaume Paumier / Foter / CC BY

Temat imigracji nie pojawi się w wyborczym manifeście torysów. Zamiast tego Cameron przedstawi wyborcom sześć głównych kwestii, które chce poruszyć w czasie kampanii wyborczej: deficytu, ryku pracy, podatków, edukacji, mieszkań oraz emerytur.

Z przeprowadzonych w ostatnim miesiącu badań wynika, że imigracja jest obecnie dla wyborców jednym z najważniejszych tematów. Jednak nie pojawi się ona w wyborczym manifeście konserwatystów podobnie jak temat Unii Europejskiej oraz NHS.
Kwestia imigracji jest wyjątkowo delikatna dla torysów, gdyż zawiedli oni w dotrzymaniu swoich deklaracji związanych z obniżeniem salda migracji w czasie swoich rządów.

Partia Konserwatywna poinformowała jednak, że brak takich tematów jak imigracja i NHS w wyborczym manifeście nie oznacza, że będą one ignorowane.

Zablokowanie imigracji jest kluczowe w partyjnym długoterminowym planie ekonomicznym, jednak obecnie Cameron chce się skupić na zmniejszeniu deficytu.

Jest to główny temat, który chce podjąć premier, w przeciwieństwie do Eda Milibanda, który zapomniał go poruszyć podczas swojego zeszłorocznego przemówienia.

ŹRÓDŁOpolishexpress.co.uk
PoprzedniAlarm pogodowy na Wyspach podtrzymany. Meteorolodzy ostrzegają mieszkańców
NastępnyAbsolwenci bez doświadczenia zarobią w Aldi nawet 42 tys. rocznie