Start Wiadomości Cameron przyznaje: „Powinniśmy wcześniej ograniczyć benefity dla imigrantów”

Cameron przyznaje: „Powinniśmy wcześniej ograniczyć benefity dla imigrantów”

960
0

Na wtorkowym posiedzeniu Parlamentu David Cameron stwierdził, że środki, mające na celu ograniczenie dostępu imigrantów do opieki socjalnej, powinny zostać wdrożone wcześniej. Premier przyznał również, że „wyciągnął wnioski” z porażki, jaką odniósł rząd w obniżaniu salda migracji.

„Nauczyliśmy się przede wszystkim, że jeśli Wielka Brytania ma być stabilna finansowo, musimy działać szybciej” – zapowiedział Cameron i dodał, że wydolność systemu socjalnego i tworzenie nowych miejsc pracy jest uzależnione od decyzji, jakie zostaną podjęte w najbliższym czasie.

„Zapowiadałem już wielokrotnie, co zamierzam zmienić, jeśli po wyborach nadal będę miał zaszczyt pełnić swoją funkcję” – stwierdził wczoraj Cameron na spotkaniu komisji parlamentarnych. Wyborcy mogą mieć wątpliwości, czy premier swoich obietnic dotrzyma, zwłaszcza, że te poczynione przy okazji poprzedniej kampanii pozostały niespełnione – saldo migracji, zamiast zostać zredukowanym do zadeklarowanego poziomu 100 tysięcy, wzrosło do 260.

W listopadzie przywódca konserwatystów ogłosił, że nowo przybyli na Wyspy imigranci nie będą mieli prawa do szeregu świadczeń przez pierwsze cztery lata pobytu. Zapowiedział także renegocjacje umów z Unią Europejską, co pozwoli ograniczyć wypłacanie zasiłków na dzieci mieszkające poza UK.

ŹRÓDŁOpolishexpress.co.uk
PoprzedniPrzemoc na planie „Immigration Street”. Policja skarży się na utrudnianie śledztwa
Następny„Bystrzy Brytyjczycy uciekają z Wysp. Ich miejsce zajmują niewykwalifikowani imigranci”