Start Wiadomości Cameron ogłasza skład nowego gabinetu. Boris Johnson w ścisłym gronie doradców

Cameron ogłasza skład nowego gabinetu. Boris Johnson w ścisłym gronie doradców

857
0
Photo credit: BackBoris2012 / Ashley Modern / CC BY-ND

Premier David Cameron ogłosił skład swojego rządu. Większość kluczowych resortów pozostała w rękach ministrów, którzy pełnili swoje funkcje podczas poprzedniej kadencji. Promocję do rangi politycznego doradcy premiera otrzymał Boris Johnson, który nowe obowiązki będzie pełnił pozostając jednocześnie na stanowisku burmistrza Londynu.

„Boris Johnson został członkiem mojego gabinetu, jednak tak jak wcześniej obiecywał, będzie równocześnie pełnił funkcję burmistrza Londynu do końca trwania kadencji, czyli przez najbliższy rok” – ogłosił Cameron za pośrednictwem Twittera .
Johnson już wcześniej zapowiadał, że parlamentarny mandat nie przeszkodzi mu w kierowaniu stolicą i do maja 2016 nie zamierza rezygnować z niego nawet na rzecz stanowiska wysokiej rangi. Z drugiej strony, dopuszczenie Johnsona do rozmów w ministerialnym gronie to wyraźny sygnał, że szykuje się on do wyścigu na następcę przewodniczącego Partii Konserwatywnej po tym, jak z funkcji zrezygnuje David Cameron.

Ogłoszony skład gabinetu Camerona nie zaskakuje – większość ministrów, między innymi Theresa May, Ian Duncan Smith, Philip Hammond, Nicky Morgan i Michael Fallon, zachowała swoje teczki.

ŹRÓDŁOpolishexpress.co.uk
PoprzedniReferendum w sprawie wyjścia z UE może odbyć się wcześniej niż zapowiadano
NastępnyEuropejscy przywódcy ostrzegają Camerona: „Kwestia imigracji jest poza dyskusją”