Start Wiadomości Cameron nauczy rodziców?

Cameron nauczy rodziców?

1018
0

Premier Wielkiej Brytanii zamierza przeprowadzić „rewolucję” w wychowaniu dzieci. Nawołuje rodziców do uczęszczania na lekcje o rodzicielstwie i uczeniu dyscypliny swoich pociech.

David Cameron oznajmił, że pobieranie nauk i porad wychowawczych powinno być normą dla każdego rodzica. W swojej przemowie na temat rodziny, premier ujawnił plany dotyczące utworzenia klas dla rodziców.

– Wszyscy musimy nad tym popracować, dlatego tak ważne jest stworzenie społeczności matek i ojców, w której wspólnie możemy się wspierać i radzić – powiedział Cameron.

Premier stwierdził, że w tej chwili pomoc wychowawcza jest możliwa tylko dla rodziców pierwszego dziecka przez okres od kilku tygodni do kilku miesięcy.

– Co potem, gdy trzeba nauczyć dziecko komunikacji i dyscypliny? To jedno z najważniejszych i najtrudniejszych zadań każdego rodzica – oznajmił.

W 2011 roku w życie wszedł podobny projekt, który upadł po niedługim czasie – informuje „Guardian”. Kosztował on rząd Wielkiej Brytanii aż 5 milionów funtów. Oczekiwano, że 20 tys. rodziców weźmie udział w organizowanych zajęciach, ale według danych pojawiło się niecałe 3 tys. osób z czego tylko 9 proc. było płci męskiej.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniNowy sklep powstanie w jednym z centrów handlowych w Hampshire
NastępnyHampshire przygotowywuje się na nadejście zimy