Start Wiadomości Cameron dostał reprymendę: Imigranci z Europy Wschodniej nie mogą być dyskryminowani

Cameron dostał reprymendę: Imigranci z Europy Wschodniej nie mogą być dyskryminowani

1469
0

Nowy przewodniczący Komisji Europejskiej, Jean-Claude Juncker, przeciwstawił się brytyjskiemu premierowi, który – jego zdaniem – gnębi ubogich imigrantów, którzy legalnie szukają pracy w Wielkiej Brytanii, by zarobić na życie.

Juncker odniósł się wyjątkowo krytycznie do planów Davida Camerona dotyczących nałożenia ograniczeń na imigrantów pracujących na terenie Wielkiej Brytanii.

Nowy przewodniczący Komisji Europejskiej zaznaczył także, że prawo do swobodnego przepływu osób w obrębie unii jest jednocześnie ochroną przed dyskryminacją, która nie powinna mieć miejsca.

Juncker skrytykował też ostatnie wystąpienie Camerona, w którym brytyjski premier wyszczególnił szereg ograniczeń wobec przyjezdnych.

Jak zauważył szef KE, działanie to było typowo polityczne. „Zwłaszcza w Wielkiej Brytanii, która zawsze walczyła o poszerzenie Unii Europejskiej, dyskryminacja nie powinna mieć miejsca.

Jestem całkowicie przeciwny traktowania Polaków, Rumunów oraz Bułgarów na europejskim rynku pracy, jakby byli kryminalistami”, oświadczył Juncker.

Zdaniem przewodniczącego KE wykorzystywanie przez imigrantów obowiązujących przepisów prawnych powinno być kontrolowane w obrębie danego państwa.

ŹRÓDŁOpolishexpress.co.uk
PoprzedniHome Office przyznaje obywatelstwa „kryminalistom i mordercom”
NastępnyNHS będzie płacił biedniejszym krajom za „drenaż mózgów”?