Start Wiadomości Cameron domagał się zwolnienia dziennikarza?

Cameron domagał się zwolnienia dziennikarza?

801
0

Były premier David Cameron miał poprosić właściciela Daily Mail, aby ten zwolnił Paula Darcego – podaje BBC. Miało to powstrzymać dziennikarza przed publikacjami dotyczącymi referendum w sprawie Brexitu.

Lord Rothermere, do rodziny którego należy dziennik, miał zasugerować dziennikarzowi, że przez jego pro-brexitowskie artykuły pojawiają się naciski ze strony premiera, aby Darce został zwolniony. Przypomnijmy, że jego głos był jednym z najgłośniejszych z tych opowiadających się za opuszczeniem przez Wielką Brytanię struktur unijnych przed referendum z 23 czerwca. Jak podaje „The Guardian”, dziennikarz i premier spotkali się na Downing Street 2 lutego 2016 roku, dzień przed tym jak podpisano nową umowę z UE. Rozmowa miała uspokoić nastroje pro-brexitowskie.

Cameron miał wówczas poprosić Darcego, by ten „dał mu trochę luzu”.

– Przez lata pracy lorda Rothermere’a niejednokrotnie próbowano na niego naciskać – powiedział jego rzecznik. – Mimo to przez 25 lat ani Jonathan Rothermere, ani jego ojciec, nie ingerowali w zawartość artykułów dziennikarzy. Nie powinno się sugerować, że David Cameron mógł wpływać na treść w „Daily Mail” – podsumował.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniLidl ogłosił budowę nowego sklepu w Hampshire
NastępnyBrytyjski parlament zajmie się petycjami w sprawie wizyty Trumpa