Start Polecane Cameron: „Brexit może zburzyć pokój w Europie”

Cameron: „Brexit może zburzyć pokój w Europie”

908
0

Wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej może zaburzyć spokój Europy – ostrzegł dziś David Cameron.

Wraz ze zbliżającym się terminem referendum w sprawie dalszego członkostwa Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej, brytyjski premier coraz częściej i dosadniej ostrzega społeczeństwo przed zagłosowaniem za Brexitem.

Podczas poniedziałkowego przemówienia w British Museum polityk nawiązał do okresu II wojny światowej przypominając, że pokój Europie nie został dany na zawsze. – Rzędy białych płyt nagrobkowych, o które tak pięknie dba się na cmentarzach wojennych Wspólnoty Narodów, to cichy testament ceny jaką ten kraj zapłacił za powrót spokoju w Europie – powiedział.

Pochwalił też Unię Europejską za umiejętność zjednoczenia krajów i utrzymanie pokoju na Starym Kontynencie. – Czy możemy być pewni, że pokój i stabilizacja na naszym kontynencie są na stałe? Czy warto ryzykować? Nie spieszyłbym się z takim zapewnieniem – mówił Cameron.

Dodatkowo premier nawiązał do postaci Winstona Churchilla, który był zwolennikiem zjednoczonej Europy, wolnego handlu i tworzeniem trwałych porozumień, które będą chroniły Wielką Brytanię przed ponownym rozlewem krwi.

Prounijne wystąpienie Davida Camerona zostało skrytykowane przez zwolenników Brexitu. Szczególnie za słowa dotyczące byłego premiera UK, Churchilla, który popierał „Europę Ojczyzn”.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniObiecany basen zostanie otwarty w Hampshire już tego lata
NastępnyDwóch mężczyzn zaatakowanych w parku w centrum Southampton