Start Wiadomości Cameron apeluje do pracodawców, aby podwyższyli pensje swoim pracownikom

Cameron apeluje do pracodawców, aby podwyższyli pensje swoim pracownikom

986
0

Premier nakazuje szefom dużych brytyjskich firm, aby podnieśli stawki wynagrodzeń swoich pracowników w najbliższych miesiącach, gdyż „koszty prowadzenia biznesu spadają” i pracodawcy mogą więcej pieniędzy przeznaczyć na pensje.

David Cameron na corocznej konferencji British Chambers of Commerce w Londynie zamierza zaapelować do szefów brytyjskich firm, by dali odczuć swoim pracownikom, że gospodarka Wielkiej Brytanii wychodzi z kryzysu i poprawili standard ich życia przez podwyższenie stawek wynagrodzeń.

Premier nie rezygnuje przy tym jednak z przedwyborczej walki z laburzystami. Zamierza ostrzec szefów brytyjskich przedsiębiorstw przed polityką Partii Pracy, która zakłada zwiększenie podatku dla firm.

Cameron twierdzi, że „nadszedł teraz czas na to, aby pracownicy odczuli, że mają więcej pieniędzy w swoich portfelach”. Premier już wcześniej sugerował podwyżki, jednak dopiero teraz zwrócił się wprost z taką prośbą do szefów biznesów.

Między wrześniem a październikiem 2014 roku ekonomiści odnotowali wzrost wynagrodzeń o 1,8%, w porównaniu z tym samym okresem w roku 2013. Z kolei w sektorze prywatnym wzrost ten wyniósł 2,2%.

„Teraz nasz długofalowy plan gospodarczy naprawdę zaczął działać, razem musimy sprawić, aby działał on z korzyścią dla każdego mieszkańca tego kraju.

Gospodarczy sukces nie powinien być tylko widoczny w liczbach na wykresach ekonomistów, ale w zarobkach ludzi i ich codziennym życiu” – oświadczył Cameron.

ŹRÓDŁOpolishexpress.co.uk
PoprzedniDofinansowanie rządu na remonty szkół w Southampton
NastępnyPielęgniarki z zagranicy rezygnują z pracy w NHS po kilku miesiącach