Start Polecane Calshot Spit przejechał ulicami Southampton zanim zostanie przerobiony na kawiarnie

Calshot Spit przejechał ulicami Southampton zanim zostanie przerobiony na kawiarnie

888
0

Statek, który prowadził statki do portu Southampton przez większą część XX wieku, został przeniesiony, zanim stanie się częścią kawiarni muzealnej.

170-tonowy Calshot został wycofany z użytku w połowie lat 60. XX wieku i od dziewięciu lat znajduje się w porcie. Statek został zabrany ulicami miasta do Solent Sky Museum, gdzie zostanie zakończona jego renowacja.

Kurator muzeum Alan Jones powiedział, że to „część historii Southampton”.

Jasnoczerwony statek, znany jako Light Vessel 78 (LV78), został zbudowany w 1914 roku i jest rzadkim zachowanym przykładem nitowanego statku pokrytego żelazem. Pierwotnie był zacumowany w Calshot Spit, gdzie działał jako pływająca latarnia morska przy wejściu do Southampton Water, prowadząc latające łodzie do ich terminali i ostrzegając statki o piaszczystych brzegach.

Statek został później umieszczony przy wejściu do inwestycji Ocean Village, zanim został przeniesiony do Southampton Docks na planowane muzeum transportu, ale plany zostały odrzucone w 2012 roku.

Operacja przeniesienia statku  została wsparta przez stowarzyszone porty brytyjskie. Statek został) przewieziony 1,2 km z doków i wzdłuż Canute Road do muzeum. Przeniesienie statku trwało około 45 minut. Oczekuje się, że kawiarnia zostanie otwarty dla w 2020 r.

PoprzedniMężczyzna uznany winnym gwałtu na studentce w jednym z parków w Southampton
NastępnyCiężarówka kolejny raz utknęła pod wiaduktem