Start Wiadomości „Bystrzy Brytyjczycy uciekają z Wysp. Ich miejsce zajmują niewykwalifikowani imigranci”

„Bystrzy Brytyjczycy uciekają z Wysp. Ich miejsce zajmują niewykwalifikowani imigranci”

2012
0

Jeden na dziesięciu wysoko wykwalifikowanych Brytyjczyków w poszukiwaniu perspektyw rozwoju wyjechał za granicę. Jego miejsce zajął imigrant, który swoją edukację zakończył na poziomie średnim.

Najnowszy raport sporządzony przez University College London (UCL) dowodzi, że wielu absolwentów brytyjskich uczelni emigruje bo w ten sposób mogą liczyć na dużo wyższe wynagrodzenie i dogodniejsze warunki życiowe. W badaniu czytamy, że pomimo zapowiedzi premiera Camerona, który przy okazji ostatnich wyborów podjął się zredukowania salda migracji do 100 tysięcy, na Wyspy nadal przybywają setki tysięcy imigrantów o niskim stopniu opanowania zdolności czytania, pisania i liczenia.
„Imigranci stanowią obecnie jedną czwartą wszystkich nisko wykwalifikowanych pracowników, których w Wielkiej Brytanii jest obecnie 9,5 miliona. Wynika z tego jasno, że wpływ imigracji najbardziej widoczny jest właśnie na podstawie tej grupy” – twierdzi dr John Jerim z Instytutu Edukacji UCL.

Za granicą mieszka obecnie 4,7 milionów Brytyjczyków. Rocznie Wyspy opuszcza średnio kolejne 300 tysięcy. Naukowcy szacują, że w latach 1964 -2011 z kraju wyjechało ich około 684 tysięcy „bardzo wysoko wykwalifikowanych” Brytyjczyków i chociaż wśród imigrantów osoby wykształcone nie stanowią wcale małej grupy, ich liczba nie może, jak przekonują badacze, równać się z falą przyjezdnych o niewielkim zasobie zdolności intelektualnych.

„Pomimo imigrantów z Południowej Azji, którzy w większości są wykształceni, w tym samym czasie do Wielkiej Brytanii Przyjechało sześć razy więcej pracowników między innymi z krajów afrykańskich, których podstawowe zdolności pisania, czytania i liczenia są niskie” – przekonuje dr Jerrim.

Gdzie emigrują najmądrzejsi Brytyjczycy?

Mieszkańcy Wysp najchętniej wyjeżdżają „za chlebem” do Australii, gdzie mieszka ich obecnie 1,2 miliona. Następne w kolejności są Stany Zjednoczone (701 tys.) i Kanada (675 tys.). Co ciekawe, czwartym najchętniej zasiedlanym przez Brytyjczyków krajem jest Hiszpania, gdzie mieszka ich obecnie ponad 400 tysięcy.

Wykształceni imigranci żyjący w Australii, USA i Kanadzie mogą liczyć średnio na 2,580 funtów miesięcznie, w porównaniu do 2000 tys. które zarabialiby w kraju.

ŹRÓDŁOpolishexpress.co.uk
PoprzedniCameron przyznaje: „Powinniśmy wcześniej ograniczyć benefity dla imigrantów”
NastępnyRozmawiają przez telefon i prowadzą. Nieodpowiedzialnych kierowców jest coraz więcej