Start Wiadomości Były kucharz królowej zdradza tajemnice królewskiej jadalni

Były kucharz królowej zdradza tajemnice królewskiej jadalni

1082
0

Były kucharz brytyjskiej rodziny królewskiej zdradził niektóre zwyczaje panujące na dworze królowej Elżbiety II. Jak się okazuje, za zamkniętymi drzwiami posiłki królowej i zwyczaje panujące w jadalni są czasami podobne do tych panujących w innych domach.

Darren McGrady pracował dla rodziny królewskiej w latach 1982 – 1993. W wywiadzie dla Marie Claire opowiedział o tym jak na co dzień jada sama królowa, książę Filip, William i Harry.

Według McGradego królowa zawsze spóźniała się na kolację. Z tego powodu też często kłamano w sprawie rzeczywistej godziny podawania posiłku. Np. jeśli kolacja była o 20.30, informowano królową, że ma się stawić w jadalni o 20.15.

Kiedy królowa kończyła posiłek, oznaczało to koniec jedzenia dla wszystkich. Podczas nieformalnych kolacji królowa jadała nawet w plastikowych talerzach, a książę Filip potrafił stawić się na kolację ubrany jak ogrodnik.

Młodzi książęta Williami Harry uwielbiali jadać w McDonalds, więc ich matka księżna Diana często ich tam zabierała. Jednak sama księżna ściśle przestrzegała swojej diety. Nie jadła tłustych potraw ani czerwonego mięsa.

PoprzedniUwaga! Epidemia czerwonki w szkołach w Wielkiej Brytanii
NastępnyNowe miejsca pracy w Tesco dzięki rozbudowie centrum dystrybucji na Nursling