Start Polecane Były holownik Calshot może zostać złomowany

Były holownik Calshot może zostać złomowany

870
0

Część morskiego dziedzictwa Hampshire może znaleźć się na złomowisku, chyba że kultowy weteran D-Day znajdzie nowy dom w ciągu kilku miesięcy.

Włąściciele dawnego holownika Calshot ujawnili, że historyczny statek nie może pozostać dłużej w wodzie bez napraw kosztujących co najmniej 3 miliony funtów. Mówi się, że stan 87-letniego statku pogarsza się i musi on zostać przeniesiony na brzeg.

Organizacja Associated British Ports (ABP) twierdzi, że do czerwca przyszłego roku statek zbudowany w Southampton musi opuścić swój obecny dom. Teraz członkowie Tug Tender Calshot Trust ostrzegają, że statek może zostać złomowany, chyba że znajdzie się dla niego nowy dom.

Zagrożenie dla przetrwania statku przeraziło historyków, w tym Alana Jonesa, dyrektora Muzeum Solent Sky. Powiedział on: „Southampton ma największe morskie dziedzictwo jak żadne inne miasto na świecie, a Calshot jest ikoną tamtego okresu.” Historyk twierdzi, że jeśli statek zostanie złomowany, będzie to nie tyle tragedia, ale przestępstwo.

W latach 30-tych Calshot holował wszystkie wielkie liniowce do Southampton.

Po rozpoczęciu II wojny światowej został zarekwirowany przez Admiralicję i wysłany do bazy morskiej Scapa Flow, ale wrócił do miasta podczas przygotowań do D-Day.

PoprzedniNajszczęśliwsze miejsce w UK znajduje się w Hampshire
NastępnyDlaczego warto wychować dwujęzyczne dziecko?