Start Wiadomości Burmistrz Londynu zapowiada niższy wynajem w Londynie

Burmistrz Londynu zapowiada niższy wynajem w Londynie

911
0

Sadiq Khan nie zwalnia tempa odkąd w maju został wybrany na burmistrza Londynu i następcę Borisa Johnsona. Właśnie ogłosił wprowadzenie London Living Rent, który pozwoli zaoszczędzić mieszkańcom stolicy na wynajmie.

Włodarz Londynu wprowadził niedawno „Bus Hopper”, czyli godzinny bilet autobusowy umożliwiający jedną przesiadkę w tym czasie w cenie 1,50 funta i uruchomił nocne metro (tzw. Night Tube). Ponadto obiecał wyłączyć z ruchu samochodowego Oxford Street ograniczając zanieczyszczenie środowiska i zachęcając londyńczyków do podróży na rowerach.

Teraz planuje wdrożenie ostatniej obietnicy wyborczej, która ma pomóc zmniejszyć ceny wynajmu w Londynie. W ramach London Living Rent przewiduje możliwość wynajęcia domu w cenie stanowiącej nie więcej niż 1/3 średnich dochodów w dzielnicy.

Projekt jest w bardzo wczesnym stadium, jednak w jego myśl mają powstać nowe nieruchomości, których wynajem będzie możliwy dla rodzin o średnich dochodach w granicach 35-45 tys. rocznie. Dzięki nowemu przedsięwzięciu takie osoby będą mogły wynająć dom z dwoma sypialniami nawet za 1000 funtów miesięcznie, w porównaniu do 1450 funtów u prywatnego landlorda.

Choć 45 tys. funtów może wydawać się ogromną kwotą, to jest to średnia dochodów obowiązująca całe gospodarstwo domowe, a więc na niższy wynajem mogą liczyć również dwie osoby zarabiające 17,5 tys. funtów rocznie.

Pierwszą dzielnicą, w której powstanie 500 takich mieszkań ma być Hackney. Jeśli zapowiedzi te sprawdzą się, wynajem we wschodnim Londynie okaże się najtańszy.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniAtak na polską rodzinę w Edynburgu
NastępnyFirst Southampton chce zlikwidiwać połączenia z Millbrook