Start Polecane Budżet 2021: NHS w Anglii otrzyma 5,9 mld funtów na zmniejszenie zaległości

Budżet 2021: NHS w Anglii otrzyma 5,9 mld funtów na zmniejszenie zaległości

280
0

NHS w Anglii ma otrzymać dodatkowe 5,9 miliarda funtów w budżecie na ten tydzień, ogłosił rząd.

Pieniądze zostaną przeznaczone na wyczyszczenie rekordowych zaległości osób oczekujących na testy i skany, które pogorszyła pandemia, a także na zakup sprzętu i usprawnienie IT.

Więcej szczegółów poznamy w środę, ale kanclerz Rishi Sunak nazwał te pieniądze „zmieniającymi zasady gry”. Organy zdrowia z zadowoleniem przyjęły wiadomość o gotówce, ale stwierdziły, że należy również naprawić braki kadrowe.

NHS stoi w obliczu ciągłej presji, ponieważ boryka się z bezprecedensowymi zaległościami w procedurach wstrzymanych z powodu pandemii. Ponad pięć milionów ludzi czeka na leczenie szpitalne NHS w Anglii, a setki tysięcy czeka już ponad rok.

5,9 miliarda funtów, które mają zostać oficjalnie ogłoszone w środowym przeglądzie budżetu i wydatków. Pieniądze te mają zostać zebrane poprzez podwyżki podatków – wzrost składek na ubezpieczenie społeczne, a od 2022 r. składki na opiekę zdrowotną i społeczną – i zostaną wydane na takie zasoby, jak personel.

Te nowe pieniądze zostaną przeznaczone na opłacenie infrastruktury i sprzętu, a nie na codzienne wydatki. Część z 5,9 miliarda funtów – 2,3 miliarda funtów – zostanie wykorzystana na sfinansowanie dużej ekspansji testów diagnostycznych, na przykład poprzez większą liczbę tomografii komputerowych, rezonansu magnetycznego i USG, powiedział rząd.

PoprzedniMieszkańcy Lymington zszokowani zbrodnią na High Street
NastępnyRząd powinien nakazać otyłym jeść mniej, mówi były minister Lord Robathan