Start Polecane Budynki w Hampshire mają taki sam materiał okładzinowy, jak londyńska Grenfell Tower

Budynki w Hampshire mają taki sam materiał okładzinowy, jak londyńska Grenfell Tower

916
0

Eastleigh Borough Council twierdzi, że do wykończenia niektórych budynków w mieście użyto tego samego materiału okładzinowego, jak w londyńskiej wieżowcu Grenfell Tower.  Mimo tego Rada Miasta poinformowała, że spełniają normy bezpieczeństwa.

Przedstawiciele Rady Miasta twierdzą, że różne budynki, w tym biura samorządowe, wykorzystują aluminiowe panele kompozytowe jako część ich okładziny. Panele wykonane są z tego samego materiału, który został wykorzystany przy budowie Grenfell Tower, wieżowca, który spłonął kilka tygodni temu. Nie wiadomo, czy okładzina użyta w Eastleigh ma taki sam układ jak ta użyta w Londynie, jednak materiał użyty wewnątrz okładziny jest taki sam.

Eastleigh Borough Council wydał następujące oświadczenie: „ Możemy potwierdzić, że niektóre z okładzin w tych budynkach, które obejmują nasze główne biura wykonane są z aluminiowych paneli kompozytowych”. „Jednak panele, których używamy są nie tylko zgodne z przepisami budowlanymi, ale podlegają również rygorystycznym przeglądom”.

PoprzedniTrzy zamachy w dwa miesiące
NastępnySouthampton City Council opracował plan, dzięki któremu zapłacimy mniej za energię