Start Polecane Budynek Debenhams może zostać zburzony, aby zrobić miejsce dla nowych domów

Budynek Debenhams może zostać zburzony, aby zrobić miejsce dla nowych domów

595
0

Ujawniono wielomilionowe plany przebudowy budynku Debenhams w Southampton.

Budynek na Queensway może zostać zburzony, aby zrobić miejsce dla około 600 nowych domów, co ma doprowadzić do powstania 250 miejsc pracy.

Deweloperzy stwierdzili, że opcje zachowania i ponownego wykorzystania istniejącego budynku, z przeznaczeniem handlowym lub komercyjnym, „zostały wycenione i rozważone, ale nie były opłacalne”.

Witryna została początkowo przebudowana w latach 50. XX wieku i działała jako Edwin Jones do 1973 roku. Budynek został następnie zajęty przez Debenhams, który działał do zeszłego roku, kiedy został zamknięty po upadku firmy.

Nowe propozycje zostały zgłoszone przez National Regional Property Group. Allan Gordon, dyrektor zarządzający grupy, powiedział: „Nasze propozycje nie tylko zapewnią wysokiej jakości, bardzo potrzebne nowe domy w wysoce zrównoważonej lokalizacji, ale także pomogą odmłodzić kluczową część miasta.

„Co ważne, proponujemy budynki o odpowiedniej wysokości i skali do ich lokalizacji, wykorzystując wysokiej jakości materiały, które nawiązują do otoczenia i tworzą atrakcyjny dodatek do sceny ulicznej.”

Dalsze szczegóły programu, w tym ramy czasowe i dokładny koszt, nie zostały jeszcze ujawnione.

PoprzedniNowy lek na Covid będzie oferowany wrażliwym pacjentom NHS
NastępnyBoris Johnson rozważa wprowadzenie dalszych ograniczeń Covid