Start Wiadomości Brytyjskie wojsko zmienia zasady. Kobiety mają wybór w doborze fryzury

Brytyjskie wojsko zmienia zasady. Kobiety mają wybór w doborze fryzury

287
0

Wielka Brytania. Wojsko daje kobietom większą swobodę w wyborze fryzury. 

Dotychczasowe zasady dotyczące fryzur u kobiet służących w brytyjskich siłach zbrojnych przewidywały, że włosy mają być spięte w kok lub jeśli są krótkie, sięgać powyżej dekoltu. W maju jako pierwsza zmiany wprowadziła marynarka wojenna, ogłaszając, że nie będzie już wymagała od kobiet noszenia koka. Teraz na to samo zdecydowały się siły lądowe oraz siły powietrzne. Zgodnie z nowymi wytycznymi, żołnierki będą mogły nosić kucyki, różnego typu warkocze i warkoczyki, albo po prostu mieć spięte włosy.

Marszałek lotnictwa Mike Wigston oświadczył, że nowa polityka RAF-u dotycząca włosów ma na celu lepsze odzwierciedlenie współczesnego społeczeństwa. Podkreślił, że zmiany mają „unowocześnić nasz wygląd, dając ludziom możliwość wyboru, przy jednoczesnym zachowaniu wysokich standardów, jakich oczekujemy od munduru Królewskich Sił Powietrznych”. Zapowiedział, że niedługo wprowadzone zostaną też inne zmiany.

Również siły lądowe poprzez swój profil na Twitterze wyjaśniły, że „zaktualizowały politykę dotyczącą włosów, aby lepiej odzwierciedlała współczesne społeczeństwo”. Rzecznik armii powiedział, że decyzja o zmianie zasad została „podjęta, aby zapewnić ludziom większy wybór, co ma odzwierciedlać potrzeby naszego zróżnicowanego personelu i społeczeństwa, które reprezentujemy”. Zastrzegł jednak, że krok ten „nie oznacza obniżenia ogólnych standardów ubioru i wyglądu”.

Cytowane przez „Daily Telegraph” źródło w siłach zbrojnych wyjaśniło, że dotychczasowe podejście do kobiecych fryzur było takie, że włosy nie powinny „rozpraszać”, a związane w kok powodowały, że od tyłu trudniej było odróżnić żołnierzy płci męskiej od żeńskiej. 

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniPolicja bada działalność związaną z narkotykami
NastępnySzczury biegają po pokoju hotelowym, w którym podróżni odbywają kwarantannę