Start Coronavirus Brytyjskie szpitale próbują nowego leku na koronawirusa

Brytyjskie szpitale próbują nowego leku na koronawirusa

724
0

Nowy lek opracowany przez brytyjskich naukowców do leczenia pacjentów z Covid-19 jest testowany w University Hospital Southampton.

Opracowany przez brytyjską firmę biotechnologiczną Synairgen, lek wykorzystuje białko o nazwie interferon beta, które nasze ciała wytwarzają, gdy dostaniemy infekcji wirusowej. Wstępne wyniki testów powinny być dostępne do końca czerwca.

Jaki jest nowy lek? Interferon beta jest częścią pierwszej linii obrony organizmu przed wirusami, ostrzegając go przed atakiem wirusowym, wyjaśnia Richard Marsden, dyrektor generalny Synairgen z Southampton. Lek jest specjalnym preparatem interferonu beta dostarczanym bezpośrednio do dróg oddechowych, gdy wirus tam jest, z nadzieją, że bezpośrednia dawka białka wywoła silniejszą odpowiedź antywirusową nawet u pacjentów, których układ odpornościowy jest już osłabiony.Interferon beta jest powszechnie stosowany w leczeniu stwardnienia rozsianego.

Do tej pory 75 zaangażowanych wolontariuszy zostało zatrudnionych w około 10 szpitalach w Wielkiej Brytanii. Połowa otrzyma lek, połowa dostanie coś, co jest znane jako placebo – substancja nieaktywna.Nikt biorący udział w badaniu nie wie, którzy pacjenci otrzymali leczenie do czasu zakończenia badania.

PoprzedniSouthampton jako centrum produkcji masek na twarz z drukarek 3D
NastępnyDystans społeczny na lotniskach oznacza kilometrowe kolejki do samolotów