Start Wiadomości Brytyjskie szkoły mają monitorować i chronić uczniów przed ekstremizmem

Brytyjskie szkoły mają monitorować i chronić uczniów przed ekstremizmem

898
0

Nowe prawo antyterrorystyczne nakazuje brytyjskim szkołom monitorowanie oraz ochronę uczniów przed formami radykalizacji. Dyrektorzy palcówek poinformowali, że konieczne będzie przeprowadzenie specjalistycznego szkolenia wśród nauczycieli.

Członkowie kadry nauczycielskiej nie ukrywają, że nie będzie dla nich łatwe sporządzanie raportów na temat uczniów zagrożonych wciągnięciem w działalność terrorystyczną.

Wiele brytyjskich szkół, chce utrzymać ideę tolerancji i różnorodności, dlatego też nowe prawo związane z monitorowaniem uczniów i ich poglądów budzi duże kontrowersje. Od 1 lipca wszystkie brytyjskie szkoły będą miały obowiązek zapobiegać szerzeniu ekstremistycznych ideologii wśród uczniów i wciąganiu ich w terroryzm.

Nowe prawo jest tak naprawdę odpowiedzią na incydent, który postawił brytyjskie władze w stan gotowości, gdy trzy nastoletnie dziewczyny z Bethnal Green Academy wyleciały do Syrii w lutym tego roku.

Działania brytyjskiego rządu mające zapobiec szerzeniu się ideologii ekstremistycznych budzą jednak obawy o to, jak daleko władze posuną się w monitorowaniu oraz ingerencji w poglądy swoich obywateli.

ŹRÓDŁOpolishexpress.co.uk
PoprzedniBrytyjczyk, który nigdy nie opuszczał UK, dostał nakaz deportacji z kraju
NastępnyPięciometrowa dziura powodem zamknięcia drogi na Isle of Wight