Start Wiadomości Brytyjskie satelity pomogą w walce ze zmianami klimatu i w ocaleniu dzikiej...

Brytyjskie satelity pomogą w walce ze zmianami klimatu i w ocaleniu dzikiej przyrody

256
0

Trzy brytyjskie satelity mają zostać wykorzystane do rozwiązywania problemów klimatycznych i ochrony zagrożonej przyrody.

Satelity, które zostały zbudowane w Wielkiej Brytanii, mają zostać wystrzelone w rakiecie SpaceX jeszcze w tym tygodniu. SpaceX to prywatna firma należąca do wynalazcy Elona Muska.

Firmy z Wielkiej Brytanii otrzymały od Brytyjskiej Agencji Kosmicznej prawie 15 milionów funtów na opracowanie trzech satelitów, które mają wystartować z NASA Kennedy Space Center na Florydzie.

Satelity pomogą naukowcom w monitorowaniu i zwalczaniu zmian klimatycznych, śledzeniu zagrożonej fauny i pomaganiu rolnikom poprzez dostarczanie danych na temat zdrowia bydła i upraw oraz gospodarowania wodą i glebą.

„Gdy przygotowujemy się do zorganizowania konferencji ONZ w sprawie zmian klimatu, COP26, w Glasgow pod koniec tego roku, Wielka Brytania przoduje w wykorzystywaniu przestrzeni kosmicznej do walki ze zmianami klimatu, opracowując satelity, które umożliwiają naszym światowej klasy naukowcom niezwykle szczegółowe monitorowanie środowiska – powiedziała minister nauki Amanda Solloway.

„Oprócz wspierania naszych ambicji klimatycznych, te zbudowane w Wielkiej Brytanii satelity zapewnią ekscytujące innowacje w dziedzinie teledetekcji i śledzenia, dając początek branży, oferując nowe usługi, które pomogą poprawić całe nasze życie”.

PoprzedniKwarantanna po przyjeździe do Polski. Kto jej podlega, a kto jest zwolniony?
NastępnyTeatr Mayflower zostanie ponownie otwarty po 15-miesięcznym zamknięciu