Start Polecane Brytyjskie paszporty wydane po Brexicie zostaną wydrukowane w Polsce

Brytyjskie paszporty wydane po Brexicie zostaną wydrukowane w Polsce

920
0

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych poinformowało w piątek 21 lutego, że w polskiej fabryce w Tczewie zostaną wydane brytyjskie niebieskie paszporty po Brexicie. Zostaną one przekazane wnioskodawcom od marca 2020 r. 

Niebieski kolor będzie dokładnie taki sam, jak w starym brytyjskim paszporcie. Niebieskie paszporty zostały po raz pierwszy użyte w 1921 r. i pozostały w tym kolorze dopóki Wielka Brytania nie przystąpiła do UE (wówczas Europejskiej Wspólnoty Gospodarczej) po zmianie na burgund.

Kontrakt o wartości 260 milionów funtów na 11 lat został wygrany przez filię francuskiej międzynarodowej grupy Thales w zeszłym roku, po tym jak przegrał brytyjski konkurent. Media społecznościowe krytykują fakt, że około 170 wykwalifikowanych prac drukarskich z firmy De La Rue (która wcześniej drukowała brytyjskie paszporty) zostanie utraconych w Wielkiej Brytanii z powodu tej decyzji.

Według gov.uk Brytyjczycy będą mogli podróżować z niebieskim paszportem, gdy tradycyjny kolor powróci po raz pierwszy od prawie 30 lat.

Pierwsze nowe paszporty zostaną wydane i dostarczone na początku przyszłego miesiąca. Pełne wprowadzenie odbędzie się stopniowo, a od połowy 2020 r. wszystkie nowe paszporty będą niebieskie.

Kolor nie jest jedyną zmianą dla brytyjskiego paszportu, również tylna okładka będzie również miała swój własny symboliczny wzór – wytłoczone kwiatowe symbole Anglii, Irlandii Północnej, Szkocji i Walii.

Niebieski paszport będzie również najbardziej eko paszportem brytyjskim w historii. Ślad węglowy wytwarzany podczas produkcji zostanie zredukowany do zera dzięki projektom takim jak sadzenie drzew.

Minister spraw wewnętrznych Priti Patel powiedział: – Opuszczenie Unii Europejskiej dało nam wyjątkową okazję do przywrócenia naszej tożsamości narodowej i wytyczenia nowej ścieżki na świecie. Wracając do kultowego niebiesko-złotego wzoru, brytyjski paszport ponownie zostanie spleciony z naszą tożsamością narodową i nie mogę się już doczekać podróży z nim.

Nowy paszport będzie również najbardziej zaawansowanym technologicznie brytyjskim paszportem w historii, z szeregiem nowych i zaktualizowanych funkcji bezpieczeństwa, w tym super wytrzymałej strony danych z poliwęglanu, która zawiera innowacyjne technologie osadzone w dokumencie, w celu bezpiecznego przechowywania danych osobowych.

Zawiera również najnowsze i najbezpieczniejsze techniki drukowania i projektowania, co oznacza, że ​​oferuje lepszą ochronę przed kradzieżą tożsamości i oszustwami, a jeszcze trudniej będzie je sfałszować.

Wszystkie brytyjskie paszporty będą nadal personalizowane danymi osobowymi posiadacza i fotografią.

Standardowe paszporty będą nadal zawierać 34 strony. Paszporty „Jumbo” dla osób często podróżujących będą teraz zawierać 54 strony.

Osoby z ważnymi, burgundowymi paszportami mogą nadal używać swojego paszportu do podróży, aż do jego wygaśnięcia.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniWielka Brytania jest otwarta na biznes – zapewnia brytyjski rząd
NastępnyPonad 160 000 drzew zostanie wkrótce posadzonych w Eastleigh