Start Wiadomości Brytyjskie oferty pracy dostępne tylko dla mieszkańców Wielkiej Brytanii

Brytyjskie oferty pracy dostępne tylko dla mieszkańców Wielkiej Brytanii

1359
0

500 tysięcy ofert pracy ukazujących się na brytyjskim portalu rządowym nie będzie automatycznie dostępnych na portalach innych krajów Unii Europejskiej.

Zgodnie z zasadami unijnymi oferty pracy, które brytyjski rząd udostępnia na swojej oficjalnej stronie Universal Jobmatch, musi następnie umieścić na stronie Unii Europejskiej dostępnej dla imigrantów z innych krajów Europy, którzy poszukują pracy.

Dzięki nowej umowie między krajami unii oferty dotyczące zatrudnienia będą widoczne dla obywateli innych krajów unii tylko wtedy, gdy będą tego chcieli pracodawcy.

Universal Jobmatch został założony w listopadzie 2012 roku i do tej pory zarejestrowało się na nim ponad 7 milionów osób.

Z analiz przeprowadzonych tego lata wynika, że z 2,4 milionów ofert pracy zamieszczonych na portalu EURES, 1,138,847 ukazało się w Wielkiej Brytanii.

W przypadku rekrutacji przeprowadzanych do takich firm jak Tesco czy Sainsbury’s ogłoszenia o pracę kierowane są do mieszkańców krajów UE.

Portal EURES oferuje obcokrajowcom setki funtów dofinansowania do relokacji czy nawet nauki języka angielskiego.

Brytyjski rząd nalegał na to, aby osoby poszukujące pracy w Wielkiej Brytanii widziały oferty dotyczące pracy na terenie Wysp jako pierwsze.

Minister ds. zatrudnienia Esther McVey powiedziała, że w ten sposób brytyjski rząd daje wybór pracodawcom w doborze pracowników.

ŹRÓDŁOpolishexpress.co.uk
PoprzedniLegalny e-joint trafi do sprzedaży w UK
NastępnyPadł rekord na brytyjskich uniwersytetach. Studentek przybywa