Start Polecane Brytyjskie odpady z tworzyw sztucznych są składowane i spalane w Turcji, mówi...

Brytyjskie odpady z tworzyw sztucznych są składowane i spalane w Turcji, mówi Greenpeace

261
0

Według nowego raportu brytyjskie odpady z tworzyw sztucznych są eksportowane do Turcji, a następnie nielegalnie składowane i spalane.

Greenpeace powiedział, że w zeszłym roku około 40% – czyli 210 000 ton – brytyjskiego eksportu odpadów z tworzyw sztucznych zostało wysłane do Turcji. Jednak zamiast poddawać je recyklingowi, badacze widzieli, jak część z nich wyrzucana jest na drogi, pola i do wody.

Wielka Brytania jest „światowym liderem w walce z zanieczyszczeniem plastikiem” – powiedział rząd po tym, jak Greenpeace wezwał ją do „przejęcia kontroli” nad problemem. Raport Greenpeace ostrzegł, że Turcja staje się „największym wysypiskiem plastikowych odpadów” w Europie.

Organizacja charytatywna podała, że ​​zbadała 10 miejsc w południowej Turcji i we wszystkich znalazła plastikowe torby i opakowania z brytyjskich supermarketów.

W raporcie dodano, że Wielka Brytania generuje więcej odpadów z tworzyw sztucznych na osobę niż jakikolwiek inny kraj poza Stanami Zjednoczonymi.

Turcja, Malezja i Polska przyjęły największe ilości wywozu odpadów z tworzyw sztucznych z Wielkiej Brytanii w 2020 roku.