Start Polecane Brytyjskie media piszą o cenzurze w polskim radiu

Brytyjskie media piszą o cenzurze w polskim radiu

444
0

– Piosenka Kazika była szeroko postrzegana jako skierowana do lidera rządzącej polskiej partii konserwatywnej. – pisze BBC. – Polskie radio publiczne zostało oskarżone o cenzurę antyrządowej piosenki, która znalazła się na szczycie listy przebojów, a następnie została usunięta ze strony internetowej stacji.

Dyrektor stacji twierdził, że lista została sfałszowana, ale deputowani z partii rządzącej, a także opozycja potępili usunięcie piosenki.

Tematem piosenki „Twój ból jest lepszy niż mój” jest zamknięcie cmentarzy w Polsce podczas wybuchu epidemii koronawirusa. Piosenka Kazika Staszewskiego nie wspomina z nazwiska Jarosława Kaczyńskiego, szefa Prawa i Sprawiedliwości, ale jego cel jest dość jasny – mówi korespondent BBC Warszawa Adam Easton.

Po zamknięciu cmentarzy Kaczyński nadal odwiedzał warszawski grób swojej matki i groby ofiar katastrofy lotniczej w Smoleńsku, w której zginął jego brat bliźniak, prezydent Lech Kaczyński. W piątek piosenka Kazika znalazła się na szczycie znanej polskiej listy w Programie Trzecim Polskiego Radia, podkreślając sens jednego prawa dla zwykłych Polaków, a drugiego dla lidera partii rządzącej.

Gospodarz programu Trójki, Marek Niedzwiecki, który od ponad trzech dekad prezentuje zestawienie listy przebojów, zrezygnował wraz z innymi znanymi dziennikarzami radiowymi.

Dziennikarze demonstrowali w milczeniu przed budynkiem Radia Trójki, a wielu polskich muzyków stwierdziło, że nie chcą już, aby stacja grała ich piosenki.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniTak dla punktowego system imigracji
NastępnyMiliony mieszkańców Wielkiej Brytanii zmagają się z problemami zdrowia psychicznego