Start Brexit Brytyjskie media krytykują Theresę May

Brytyjskie media krytykują Theresę May

1293
0

Media ostro skrytykowały udział brytyjskiej premier w szczycie Rady Europejskiej. Theresie May dostało się w większości za brak postępu w sprawie Brexitu.

Dziennik „Financial Times” poinformował o „szczerej konfrontacji” z unijnymi przywódcami. Szefowa rządu miała w pewnym momencie zagrozić przyspieszeniem przełożonego na styczeń głosowania nad projektem umowy o wyjściu ze Wspólnoty, spodziewając się potężnej porażki w Izbie Gmin. May chciała w ten sposób udowodnić europejskim politykom, że potrzebuje z ich strony znaczących ustępstw.


„Telegraph” zwrócił z kolei uwagę, że „w oczach Unii Europejskiej, May chce od nich rozwiązań, które nie rozwiążą jej problemów w kraju”. „Ona naprawdę powinna odejść”- czytamy. „Nie po raz pierwszy w procesie Brexitu, May fundamentalnie źle oceniła nastrój wśród pozostałych liderów, przyjeżdżając do Brukseli, aby prosić o polityczne i prawne gwarancje, że irlandzki backstop byłby tylko tymczasowy” – podkreślił dziennik, dodając, że Downing Street liczyło na ustępstwa ze strony UE

PoprzedniTrzy osoby ranne w wyniku incydentu w Southampton Common
NastępnySouthampton wśród miast, o których najczęściej się śpiewa