Start Polecane Brytyjskie firmy wprowadzają czterodniowy tydzień pracy bez utraty wynagrodzenia

Brytyjskie firmy wprowadzają czterodniowy tydzień pracy bez utraty wynagrodzenia

720
0

Tysiące pracowników w Wielkiej Brytanii przejdzie na czterodniowy tydzień pracy bez utraty wynagrodzenia.

Sto brytyjskich firm podpisało stały czterodniowy tydzień pracy dla wszystkich swoich pracowników w ruchu, który został opisany jako „transformacyjny”.

Jak donosi The Guardian, dwie największe firmy, które przystąpiły do ​​planu, to Atom Bank i Awin, zatrudniające 450 pracowników w Wielkiej Brytanii.

Adam Ross, dyrektor generalny globalnej firmy marketingowej Awin, powiedział Guardianowi, że ten ruch był „jedną z najbardziej transformacyjnych inicjatyw, jakie widzieliśmy w historii firmy.”

„W ciągu ostatniego półtora roku nie tylko zaobserwowaliśmy ogromny wzrost dobrego samopoczucia pracowników, ale jednocześnie skorzystała na tym nasza obsługa klienta”.

Ponad 3000 pracowników 70 firm w całym kraju weźmie udział w największym czterodniowym tygodniu próbnym, bez utraty wynagrodzenia.

Firmy biorące udział w badaniu dawały pracownikom 100% wynagrodzenia przez 80% czasu w zamian za zobowiązanie do utrzymania co najmniej 100% produktywności.

Badanie zostało zorganizowane przez 4 Day Week Global we współpracy z think tankiem Autonomy, 4 Day Week UK Campaign oraz naukowcami z Cambridge University, Oxford University i Boston College.

We wrześniu 88% firm biorących udział w badaniu stwierdziło, że działa dobrze, a 95% firm stwierdziło, że produktywność albo wzrosła, albo pozostała na tym samym poziomie.

PoprzedniPolicja aresztowała 16-letniego chłopca po tym, jak nastolatek został dźgnięty nożem
NastępnyNajwiększy dinozaur świata na wystawie w UK