Start Brexit Brytyjskie firmy obawiają się o przyszły system migracji

Brytyjskie firmy obawiają się o przyszły system migracji

701
0

Brytyjscy pracodawcy obawiają się, jak będzie wyglądał przyszły system migracyjny po opuszczeniu Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię. 

Komitet Doradczy ds. Migracji powiedział, że przedsiębiorstwa obawiają się o swoją zdolność do rekrutowania pracowników z UE. Brytyjscy pracodawcy postrzegają także pracowników z UE jako “bardziej wiarygodnych” i chętnych niż ich Brytyjczycy.

Stworzono także raport okresowy, który jest częścią przeglądu oceniającego wpływ Brexitu na rynek pracy w Wielkiej Brytanii. Wielu pracodawców wyraziło opinię, że imigranci z Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG) są bardziej wiarygodni i chętniej pracują w godzinach długich i antyspołecznych niż pracownicy urodzeni w Zjednoczonym Królestwie.

Obsadzanie stanowisk pracownikami spoza Wielkiej Brytanii wynika przede wszystkim z faktu, że są lepsi i bardziej sumienni niż Brytyjczycy. Dlatego też otrzymują około 12% więcej wynagrodzenia niż rodzimi obywatele Wysp, podaje BBC.

Opinie od pracodawców zebrano od ponad 400 firm, organów branżowych, departamentów rządowych i innych organizacji. Pomoże to rządowi sporządzić projekt ustawy imigracyjnej w ramach spodziewanych zmian w systemie w momencie, gdy Wielka Brytania opuści Unię Europejską.