Start Wiadomości Brytyjskie dzieci bardziej chorowite przez biedę?

Brytyjskie dzieci bardziej chorowite przez biedę?

835
0

Według raportu opublikowanego przez Królewskie Kolegium Pediatrii i Zdrowia Dziecka, zdrowie dzieci w Wielkiej Brytanii pozostaje w tyle za większością innych krajów europejskich.

Szczególnymi przyczynami takiego stanu rzeczy jest wysoki wskaźnik otyłości, chorób psychicznych i śmiertelności wśród młodych ludzi. Dodatkowo raport podkreślił, że jedną z głównych przyczyn takiego stanu rzeczy jest ubóstwo.

Raport szczegółowo przyjrzał się 25 zagadnieniom zdrowotnym, w tym astmie, cukrzycy, padaczce, otyłości czy zależności między karmieniem piersią a zdrowiem dziecka. Mówi się, że na przestrzeni ostatnich stu lat zdrowie dzieci znacznie się poprawiło, jednak od lat 90. „nastąpiło spowolnienie procesu”. Jest to prawdopodobnie główna przyczyna, dlaczego Wielka Brytania została w tyle, jeśli chodzi o zdrowie dzieci.

Dla przykładu, Wielka Brytania w 2014 roku miała najwyższą śmiertelność wśród niemowląt (3,9 na tysiąc żywych urodzeń).  Jak podaje BBC, śmiertelność noworodków na Wyspach wynosi od 3,6 do 3,9 w Szkocji, Anglii i Walii, a 4,8 w Irlandii Północnej. Również częstotliwość palenia tytoniu podczas ciąży, ważny czynnik późniejszego zdrowia dzieci, jest w Wielkiej Brytanii wyższa niż w innych krajach europejskich, wynosząc 11,4 proc. w Anglii i 15 proc. w Szkocji. Palenie w ciąży jest najczęściej spotykane wśród ubogich i matek poniżej 20. roku życia.

Maja Orzechowska

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniBrytyjski rząd ujawni plany w sprawie Brexitu
NastępnyNastolatek zaatakowany przed Tesco Express w Southampton