Start Wiadomości Brytyjski wiceminister finansów: „Brexit to zagrożenia, ale też szanse”

Brytyjski wiceminister finansów: „Brexit to zagrożenia, ale też szanse”

841
0

Brytyjski wiceminister finansów Simon Kirby przyznał na spotkaniu z dziennikarzami, że brytyjską gospodarkę czeka okres niepewności w trakcie negocjacji z Unią Europejską. Polityk wyraził jednak opinię, że istnieją zarówno zagrożenia, jak i szanse dla Zjednoczonego Królestwa.

Komentując zagrożenia dla gospodarki związane z niepewnością wokół Brexitu i przyszłych relacji handlowych z Unią, wiceminister powiedział, że rząd Theresy May jest przekonany, iż odniesie zwycięstwo w grudniowym procesie apelacyjnym przed Sądem Najwyższym, co pozwoli na rozpoczęcie negocjacji. „Jeśli jednak przegramy, jesteśmy przygotowani, aby przegłosować odpowiednią ustawę” – podkreślił Kirby.

Według Biura Odpowiedzialności Budżetowej jedną z konsekwencji Brexitu będzie osłabienie gospodarki ze względu na planowane ograniczenie imigracji do Wielkiej Brytanii. Kirby skomentował to mówiąc, iż Brytyjczycy zagłosowali za wyjściem z Unii między innymi dlatego, że chcieli ograniczyć napływ ludzi i, że należy tą decyzję uszanować. Zdaniem wiceministra Wielka Brytania ma szanse na szybki rozwój gospodarczy, jeśli tylko wyjdzie z Unii.

Według statystyk brytyjskiego urzędu skarbowego migranci z państw Unii, z czego największą grupę stanowią obywatele polscy, co roku przynoszą budżetowi państwa blisko 2,5 miliarda funtów zysku.

PoprzedniKrólowa Elżbieta II przynosi ogromne zyski UK
NastępnySzef sieci supermarketów mówi o podwyżkach cen po Brexicie