Start Polecane Brytyjski sąd zezwolił na odłączenie od aparatury podtrzymującej życie 12-latka z uszkodzeniem...

Brytyjski sąd zezwolił na odłączenie od aparatury podtrzymującej życie 12-latka z uszkodzeniem mózgu

350
0

Zgodnie z orzeczeniem sądu w Londynie, lekarze mogą zgodnie z prawem zaprzestać podtrzymywania życia 12-letniego Archiego Battersbee, który doznał poważnego uszkodzenia mózgu.

Nieprzytomnego chłopca znalazła w ich domu w Southend w południowo-wschodniej Anglii w dniu 7 kwietnia jego matka. Rodzina przypuszcza, że brał on udział w prowadzonym w mediach społecznościowych wyzwaniu polegającym na jak najdłuższym odcięciu dopływu krwi do mózgu. Został przewieziony do Royal London Hospital, ale od tamtego czasu nie odzyskał przytomności.

Lekarze przeprowadzili serię testów, z których wynika, że chłopiec ma uszkodzony pień mózgu, i na podstawie tych badań na początku czerwca wysoki trybunał uznał, że wobec śmierci mózgu, w najlepszym interesie chłopca jest zaprzestanie dalszego utrzymywania go przy życiu.

Rodzice Archiego odwołali się od tej decyzji i sąd apelacyjny zdecydował, że wysoki trybunał powinien jeszcze raz rozważyć, jakie rozwiązanie jest w najlepszym interesie chłopca.

Wczoraj sąd podtrzymał poprzednią decyzję, orzekając, że lekarze mogą zgodnie z prawem zakończyć podtrzymywanie chłopca przy życiu.

PoprzedniHeatwave: Szkoły podejmują dodatkowe kroki, aby zapewnić uczniom bezpieczeństwo
NastępnyPożar w rezerwacie przyrody Warsash zniszczył 15 000 metrów kwadratowych wrzosowisk