Start Coronavirus Brytyjski rząd zmienia zdanie w kwestii zasłaniania twarzy w szkołach

Brytyjski rząd zmienia zdanie w kwestii zasłaniania twarzy w szkołach

790
0

Boris Johnson zmienił zdanie na temat noszenia zakryć twarzy w szkołach w całej Anglii przed powrotem uczniów do klas od przyszłego tygodnia.

Zwrot nastąpił kilka dni po tym, jak Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) opublikowała nowe oświadczenie w sprawie tego, kiedy dzieci powinny nosić zakrycia twarzy. WHO zaleca obecnie, aby „dzieci w wieku 12 lat i starsze nosiły maski na takich samych warunkach jak dorośli, zwłaszcza gdy nie można zagwarantować odległości co najmniej 1 metra od innych osób i gdy występuje powszechna transmisja wirusa w okolicy”.

Uczniowie szkół średnich w Anglii będą musieli zakrywać twarz na korytarzach i w innych przestrzeniach wspólnych, jeśli placówka znajduje się na terenach, gdzie wprowadzono dodatkowe restrykcje. Dyrektorzy pozostałych szkół średnich będą mieli wolną rękę w kwestii decyzji o wprowadzeniu obowiązku zasłaniania twarzy. W obu przypadkach wytyczne dotyczą tylko korytarzy i innych przestrzeni wspólnych, a nie sallekcyjnych.

„Naszym priorytetem jest bezpieczny powrót dzieci do szkoły. Na każdym etapie słuchaliśmy najnowszych porad medycznych i naukowych. Dlatego zdecydowaliśmy się skorzystać z nowych rad Światowej Organizacji Zdrowia” – podkreślił brytyjski minister edukacji Gavin Williamson.

PoprzedniWestquay przekaże 20 000 funtów lokalnym grupom dotkniętym pandemią koronawirusa
NastępnyTesty szczepionki Covid-19 mogą rozpocząć się w Southampton tej jesieni