Start Coronavirus Brytyjski rząd zapewnia, że nie będzie nakazu zakrywania twarzy w miejscach pracy

Brytyjski rząd zapewnia, że nie będzie nakazu zakrywania twarzy w miejscach pracy

627
0

Brytyjski minister zdrowia zdementował plotki jakoby rząd nosił się z zamiarem wprowadzenia obowiązku noszenia maseczek w miejscach pracy.

“To coś, czemu się przyglądaliśmy, ale odrzuciliśmy” – przyznał Matt Hancock. Jak wyjaśnił, zasłanianie twarzy pomaga zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa podczas krótkich interakcji z obcymi, ale w dłuższym kontakcie z ludźmi skuteczniejsze są dystans społeczny i częste mycie rąk.” “Istnieje różnica między wizytą w sklepie przez kilka minut a kilkugodzinną pracą przy biurku z kolegami” – dodał minister.

“Kiedy jesteś w bliskiej odległości od kogoś, z kim musisz blisko współpracować, jeśli jesteś tam z nimi przez dłuższy czas, wtedy maseczka nie daje takiej ochrony. Ta sama logika dotyczy szkół – nie zalecamy maseczek w szkołach, ponieważ jeśli jesteś w klasie z dziećmi przez cały dzień, to maseczka nie daje ochrony” – podkreślił Hancock.

W poniedziałek rząd poinformował, że od 24 lipca we wszystkich sklepach w Wielkiej Brytanii wprowadzony zostanie obowiązek noszenia osłony na twarz.

PoprzedniNa drogi New Forest powraca dwupokładowy autobus New Forest Tour
NastępnyWielka Brytania: Prognoza pogody – trzeba przyszykować się na upały