Start Polecane Brytyjski rząd uspakaja imigrantów

Brytyjski rząd uspakaja imigrantów

993
0

„Nie będzie żadnych zmian w prawach i statusie imigrantów z UE w Wielkiej Brytanii, ani brytyjskich obywateli żyjących w krajach Unii Europejskiej” – poinformował rząd w oświadczeniu opublikowanym na stronie internetowej.

Tuż po ogłoszeniu wyników czerwcowego referendum wielu imigrantów pochodzących z Europy i żyjących na Wyspach, zaczęło obawiać się o swój dalszy los tutaj. Brytyjski rząd dopiero w poniedziałek opublikował w tej sprawie oficjalne oświadczenie.

„Decyzja o tym, kiedy uruchomiona zostanie procedura przewidziana w art. 50. Traktatu Lizbońskiego i rozpoczęcie oficjalnego opuszczania struktur Wspólnoty, należy do przyszłego premiera Wielkiej Brytanii. UK pozostanie członkiem Unii, aż do momentu zakończenia wszelkich negocjacji z Brukselą” – czytamy na stronie www.gov.uk.

„Kiedy Zjednoczone Królestwo opuści UE, spodziewamy się, że zarówno status prawny obywateli krajów członkowskich, żyjących na Wyspach jak i brytyjskich obywateli w państwach Unii, będzie chroniony” – napisano.

Rząd w oświadczeniu uspakaja też, że nie planuje „wyrzucać” obywateli krajów UE, którzy żyją w Wielkiej Brytanii. „Nie ma zmian w prawie imigrantów do mieszkania tutaj, ani w okolicznościach, w jakich obywatele krajów Unii są deportowani ze Zjednoczonego Królestwa. Podobnie jak przed referendum, takie osoby mogą zostać wydalone z UK tylko w przypadku popełnienia poważnego przestępstwa, jeśli nie posiada statusu rezydenta”.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniZwiedzanie wieży zegarowej w Southampton
NastępnyDzień zabawy dla dzieci w Hoglands Park