Start Wiadomości Brytyjski rząd rozdaje darmowe działki na wyspie Pitcarn

Brytyjski rząd rozdaje darmowe działki na wyspie Pitcarn

2075
0

Marzysz o tym, by zmienić swoje życie i zamieszkać na pięknej, pacyficznej wyspie? Nie ma problemu! Brytyjski rząd, chcąc zasiedlić maleńką kolonię, rozdaje darmowe działki osobom, które zechcą osiedlić się na Pitcairn.

Wyspę Pitcairn zamieszkuje raptem 50 osób. To najmniejsza kolonia brytyjska, licząca dwie mile kwadratowe. Jest jedną z czternastu terytoriów zamorskich, jakie pozostają pod władaniem korony brytyjskiej. Niegdyś zamieszkiwali ją buntownicy z HMS Bounty.

Obecnie na wyspie działa jeden sklep, do którego żywność i inne produkty dostarczane są aż z oddalonej o kilka tysięcy kilometrów Nowej Zelandii. Konkretne zamówienia trzeba zgłaszać co trzy miesiące.

Wyspa jest nie tylko piękna, ale i ciepła – przez cały rok temperatura nie spada tam poniżej 17 stopni Celsjusza. A teraz rząd brytyjski, chcąc ją zasiedlić, rozdaje na niej darmowe działki osobom, które zdecydują się zamieszkać w odległej kolonii. Co ciekawe, jak do tej pory zgłosiła się tylko jedna osoba zainteresowana ofertą.

Brytyjskie media zauważają, że może to mieć związek z tragicznym epizodem w historii wyspy. W 2004 roku na Pitcairn wybuchła bowiem afera pedofilska, wskutek której populacja wyspy zaczęła systematycznie się zmniejszać. Od tego czasu mieszkańcy Pitcairn pozostają całkowicie zależni od rządowego wsparcia finansowego.

ŹRÓDŁOpolishexpress.co.uk
PoprzedniNapad rabunkowy na sklep w Southampton
NastępnyRosyjskie bombowce mogły zderzyć się z pasażerskim samolotem