Start Coronavirus Brytyjski rząd osiągnął cel 100 tys. testów koronawirusa dziennie

Brytyjski rząd osiągnął cel 100 tys. testów koronawirusa dziennie

426
0

Rząd osiągnął swój cel 100 000 testów koronawirusa dziennie. Sekretarz zdrowia Matt Hancock powiedział, że to „niesamowite osiągnięcie”.

Przemawiając na codziennej konferencji prasowej na Downing Street, Hancock powiedział, że w piątek w ciągu 24 godzin do 9 rano przeprowadzono 122 347 testów, dodając, że testy pomogą rozluźnić restrykcje wprowadzone do walki z pandemią.

Informacje pojawiły się po tym, jak podano w wątpliwośćmetodę liczenia testów.

Minister zdrowia Shadow Justin Madders powiedział: „Chcemy, aby rządowe testy, izolacja i strategia śledzenia odniosły sukces, z zadowoleniem przyjęliśmy poszerzenie listy osób, które kwalifikowały się do otrzymania testu, ale liczenie testu postawionego na stanowisku nie jest tym samym, co przeprowadzony test i uzyskanie wyników”.

„Ministrowie powinni skoncentrować się na zapewnieniu skutecznego przeprowadzania tych testów, a nie na przesuwaniu słupków w celu osiągnięcia własnego arbitralnego celu”.

Dane opublikowane przez NHS pokazują, że 475 osób w całym Hampshire straciło życie po zarażeniu wirusem. Statystyki obejmują University Hospital Southampton NHS Foundation Trust (UHS), Hampshire Hospitals NHS Foundation Trust, Southern Health NHS Foundation Trust i Portsmouth Hospitals NHS Foundation Trust.

PoprzedniSzkoły w UK mogą zostać otwarte w czerwcu
NastępnyKoronawirus: Pikniki i wiejskie wycieczki będą dozwolone w pierwszym etapie rozluźnienia restrykcji