Start Polecane Brytyjski rząd: „Cenimy sobie wkład Polaków w Wielką Brytanię”

Brytyjski rząd: „Cenimy sobie wkład Polaków w Wielką Brytanię”

932
0

Rząd Theresy May spotkał się w Londynie z przedstawicielami brytyjskiej Polonii.  Tematem spotkania były głównie kwestie związane z Brexitem oraz przyszłość Polaków na Wyspach.

W spotkaniu, które zorganizowała brytyjska ambasada w Warszawie we współpracy z Polskim Ośrodkiem Społeczno-Kulturalnym (POSK) wzięli udział m.in. przedstawiciele ministerstwa spraw wewnętrznych i ministerstwa ds. wyjścia z UE. Politycy mówili głównie o procedurach dotyczących uzyskania rezydentury oraz o postępach w negocjacjach odnoszących się do zachowania praw obywatelskich po Brexicie – informuje PAP.

– Nieprawdopodobnie cenimy sobie wkład Polaków w Wielką Brytanię w wielu obszarach życia – firm budowlanych, przedsiębiorstw wszelkiego rodzaju, publicznej służby zdrowia – i bardzo chcemy, żeby to trwało nadal – zapewnił w nagranej na wideo wypowiedzi do Polaków Alan Duncan, wiceminister spraw zagranicznych ds. europejskich.

Uczestnicy konsultacji mogli również zadawać pytania oraz przedstawić swoje uwagi odnośnie uzyskania tzw. „settled status”.

Jeszcze w tym roku w Birmingham i Edynburgu mają się odbyć podobne spotkania. Ich daty zostaną ustalone wkrótce.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniAlarm bombowy w jednej ze szkół w Southampton
NastępnyLandlord wynajmie vana jako mieszkanie