Start Wiadomości Brytyjski rynek pracy będzie najlepszy w Europie… dzięki ograniczeniom zasiłkowym dla imigrantów

Brytyjski rynek pracy będzie najlepszy w Europie… dzięki ograniczeniom zasiłkowym dla imigrantów

900
0
Photo credit: lo_ise / Foter / CC BY-SA

David Cameron obiecuje, że Wielka Brytania stanie się krajem z najwyższym poziomem zatrudnienia w Europie… dzięki wprowadzeniu ograniczeń w systemie zasiłkowym dla imigrantów.

Premier obiecuje po wygranych wyborach „pełne zatrudnienie” w Wielkiej Brytanii i zredukowanie bezrobocia do najniższego poziomu w krajach G7.

Cameron chce tego dokonać przez zmniejszenie liczby osób pobierających zasiłki na Wyspach dzięki wprowadzeniu ograniczeń dla imigrantów.

Premier postanowił zmierzyć się z zarzutem laburzystów dotyczącym wysokich kosztów życia, dlatego podjął temat zatrudnienia i zapewnił, że konserwatyści są partią wspierającą małe biznesy.

„Jesteśmy partią rzemieślników i przedsiębiorców, budowlańców i kobiet biznesu. Inne partie tylko o tym mówią, ale my jesteśmy tymi, którzy to realizują” – twierdzi Cameron.

Częścią manifestu przedwyborczego konserwatystów są plany dotyczące trzykrotnego zwiększenia liczby pożyczek dostępnych dla małych biznesów z 25 tysięcy do 75 tysięcy.

Kolejnym celem jest maksymalne zwiększenie poziomu zatrudnienia na Wyspach, które obecnie wynosi 74% i od 2010 roku wzrosło z 69%. Wielka Brytania pod tym względem znajduje się za Kanadą, Japonią oraz Niemcami.

ŹRÓDŁOpolishexpress.co.uk
PoprzedniTheresa May przeciwko antysemityzmowi
NastępnyBritish Gas obniża ceny za ogrzewanie, ale dopiero od marca