Start Polecane Brytyjski premier zapewnia o świetlanej przyszłości swojego kraju

Brytyjski premier zapewnia o świetlanej przyszłości swojego kraju

708
0

Premier Boris Johnson zapowiedział wyrównanie szans życiowych i kontrolowaną imigrację. Johnson zapewnił, że nie będzie powrotu do starego modelu gospodarczego opartego na niekontrolowanej imigracji i niskich płacach.

W przemówieniu wygłoszonym na koniec czterodniowej konferencji Partii Konserwatywnej w Manchesterze Johnson obiecał, że w czasie, gdy Wielka Brytania będzie odbijała się po pandemii koronawirusa, jego rząd będzie kontynuował misję wyrównywania szans w całym kraju.

Wskazał, że Wielka Brytania ma jedno z najbardziej „niezrównoważonych społeczeństw i koślawych gospodarek” w porównaniu do innych krajów wysoko rozwiniętych, i zapowiedział, że misją Partii Konserwatywnej „jest promowanie możliwości za pomocą każdego narzędzia, jakie mamy”.

W przemówieniu Johnson obiecał również, że konserwatyści będą partią, która „stanie na wysokości zadania”, aby zredukować zaległości w systemie opieki zdrowotnej zwiększone wskutek pandemii. „Kiedy stanąłem na schodach Downing Street, obiecałem naprawić ten kryzys i po dekadach dryfu i rozterek, ten reformatorski rząd, ten rząd, który potrafi załatwić Brexit, załatwia szczepionki, załatwi i opiekę społeczną” – zapewnił. „Mamy do czynienia z największymi problemami leżącymi u podstaw naszej gospodarki i społeczeństwa, problemami, z którymi żaden rząd nie miał odwagi zmierzyć się wcześniej” – podsumował.

PoprzedniWzrost liczby przypadków covid-19 wśród uczniów szkół i uczelni w Southampton
NastępnyFontanna Queen Peace w Southampton została odnowiona