Start Wiadomości Brytyjski minister zdrowia przeprasza za złamanie wytycznych dotyczących dystansu społecznego

Brytyjski minister zdrowia przeprasza za złamanie wytycznych dotyczących dystansu społecznego

571
0

Brytyjski minister zdrowia Matt Hancock przyznał się do złamania restrykcji epidemicznych, obejmując i całując doradczynię ze swojego resortu, ale zapewnił, że nie ma zamiaru rezygnować ze stanowiska.

Dystans społeczny w pracy nie jest wymogiem prawnym, ale rząd zaleca, aby ludzie trzymali się 2 m od siebie tam, gdzie to możliwe – lub 1 m przy „ograniczeniu ryzyka”, takim jak stanie obok siebie lub noszenie masek.

Przewodnicząca Partii Pracy Annaliese Dodds powiedziała o Hancocku: „On ustalił zasady. Przyznaje, że je złamał. Musi odejść.” „Jeśli nie zrezygnuje, premier powinien go zwolnić.”

Rzecznik Partii Pracy powiedział, że sprawa „zdecydowanie nie została zamknięta, pomimo prób jej zatuszowania przez rząd”.

Rząd uważa, że ​​żadne prawo nie zostało złamane, ponieważ Hancock i Coladangelo byli w departamencie w celu legalnej pracy, podają źródła.

To kolejny w ostatnich tygodniach poważny problem Hancocka, któremu niedawno były główny doradca premiera Borisa Johnsona zarzucił kłamstwo w kwestii testowania osób wypisywanych ze szpitali do domów opieki oraz że przez jego błędy zmarły tysiące osób, które nie musiały umrzeć. Ujawnił też, że w początkowej fazie pandemii Johnson poważnie zastanawiał się nad zwolnieniem Hancocka ze stanowiska.

PoprzedniLidl ujawnia plany budowy sześciu sklepów w Southampton
NastępnyCzy mogę wyjechać na wakacje? Co musisz wiedzieć o nowej podróżniczej „zielonej liście”.