Start Wiadomości Brytyjski minister ostrzega przed wzmożonymi kontrolami

Brytyjski minister ostrzega przed wzmożonymi kontrolami

1123
0

Minister spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii, Philip Hammond uważa, że jeśli podejrzenia co do katastrofy rosyjskiego samolotu w Szarm el-Szejk się sprawdzą – na lotniskach powinny zostać wprowadzone ostrzejsze kontrole.

Brytyjski polityk sądzi, że w przypadku kiedy przypuszczenia o podłożeniu przez terrorystów bomby na pokładzie rosyjskiego samolotu się sprawdzą – pasażerowie będą musieli liczyć się z zaostrzonymi kontrolami na lotniskach dla własnego bezpieczeństwa.

Zgodnie z najnowszymi ustaleniami śledczych, odgłosy zarejestrowane na czarnych skrzynkach rozbitego rosyjskiego samolotu mają wskazywać na odgłosy wybuchu bomby. Władze Wielkiej Brytanii czekają jednak na dokładniejsze, ostateczne wyniki analizy egipskich ekspertów. W zeszłym tygodniu po niepokojących informacjach co do katastrofy, UK zawiesiło loty na trasie Wielka Brytania-Szarm el-Szejk.

Minister Hammond uważa, że ta hipoteza jest najbardziej prawdopodobna, dlatego już ostrzega o konsekwencjach i utrudnieniach na lotniskach nie tylko w UK, ale i na całym świecie – szczególnie tam, gdzie zagrożenie atakiem terrorystycznym jest duże.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniLampki świąteczne zapłoną dziś w Winchester
NastępnyKilka powodów, dla których Southampton jest jednym z najlepszych miejsc w Wielkiej Brytanii