Start Wiadomości Brytyjski minister obrony podał się do dymisji

Brytyjski minister obrony podał się do dymisji

836
0

Michael Fallon przyznał się do niestosownego zachowania wobec dziennikarki Julii Hartley-Brewer i w efekcie podał się do dymisji.

Michael Fallon przyznał się na do niewłaściwego zachowania wobec Julii Hartley-Brewer – polityk wielokrotnie dotykał kolana dziennikarki podczas służbowej kolacji i przestał dopiero, gdy ta zagroziła, że go uderzy. Choć do zdarzenia doszło 15 lat temu, sprawa przedostała się do brytyjskiej prasy dopiero kilka dni temu. Fallon przyznał, że jego zachowanie było niestosowne i wysłał do Theresy May list, w którym rezygnuje z pełnienia funkcji ministra obrony narodowej. Brytyjska premier przyjęła jego dymisję.

Fallon napisał w liście m.in, że choć wiele oskarżeń, które ostatnio wypłynęły było fałszywych, to w przeszłości faktycznie nie dotrzymał standardów, jakich wymaga się od przedstawiciela Sił Zbrojnych.

Zarzuty o molestowanie seksualne dotyczą jednak znacznie większej liczby posłów –  zostały skierowane m.in. wobec wiceministra handlu międzynarodowego Marka Garniera oraz kilkudziesięciu posłów z Partii Pracy. Forma molestowania była różna – od wulgarnych SMS-ów po wymuszenie kontaktu fizycznego.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniCzy czeka nas zima stulecia?
NastępnyKurs pierwszej pomocy w Southampton