Start Polecane Brytyjski chirurg wypalał swoje inicjały na organach operowanych pacjentów

Brytyjski chirurg wypalał swoje inicjały na organach operowanych pacjentów

977
0

Chirurg Simon Bramhall na przeszczepianych organach swoich pacjentów wypalał litery „S.B.” Brtyjczyk usłyszał zarzut spowodowania uszkodzenia ciała. Stanie przed sądem. 

53-letni Simon Bramhall jest cenionym chirurgiem transplantologiem, specjalizującym się w przeszczepach wątroby. Brytyjczyk pracował w Queen Elizabeth Hospital w Birmingham, jednak być może już nigdy nie powróci do wykonywania zawodu. Wszystko przez pewną słabość mężczyzny. Bramhall, niczym artysta podpisywał się na przeszczepianych przez siebie narządach. Chirurg wypalał na wątrobach laserem chirurgicznym swoje inicjały. Rany wykonane laserem zwykle goiły się samoistnie, jednak w jednym przypadku rana się nie zrosła i lekarze operujący byłą pacjentkę 53-latka odkryli pozostawiony przez niego podpis.

Prawdopodobnie Bramhall „podpisywał” swoich pacjentów od dłuższego czasu, jednak będzie to bardzo trudne do udowodnienia. Obecnie Bramhallowi stawiane są dwa zarzuty spowodowania obrażeń ciała.

53-letni Brytyjczyk został zawieszony przez szpital w Birmingham, a 11 grudnia stanie przed sądem. Grożą mu poważne konsekwencje, łącznie z odebraniem prawa do wykonywania zawodu. Mężczyzna nie przyznaje się do winy.

Simon Bramhall był pracownikiem szpitala Queen Elizabeth Hospital przez 12 lat. Był również zaangażowany w przeprowadzanie badań naukowych oraz zajmował się egzaminowaniem studentów.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniGłówny negocjator unijny: musimy jeszcze popracować w sprawie rachunku za Brexit
NastępnyZwiedzanie wieży zegarowej w Southampton