Start Wiadomości Brytyjska turystka uratowana przed porwaniem w Australii

Brytyjska turystka uratowana przed porwaniem w Australii

790
0

Mary Kate Heys przed porwaniem uratował SMS wysłany do ojca w Anglii, w którym dziewczyna prosiła o zawiadomienie australijskiej policji.

20-latka podróżowała po Australii. W Queensland poznała mężczyznę, który zaoferował jej podwiezienie do Brisbane. Kiedy turystka zorientowała się, że jadą w przeciwnym kierunku było już za późno, kierowca nie chciał wypuścić jej z samochodu.

Przestraszona sytuacją dziewczyna wysłała SMS ze swoją lokalizacją do ojca, który przebywał w Anglii, z prośbą by zawiadomił Australijskie władze. – Zostałam porwana przez mężczyznę… proszę pośpiesz się – pisała.

Heys uprzedziła ojca aby nie oddzwaniał, żeby nie wzbudzić podejrzeń kierowcy i na bieżąco wysyłała mu aktualne zdjęcia z Google Maps.

Ojciec dziewczyny natychmiast powiadomił odpowiednie władze, które szybko namierzyły samochód dzięki przesłanym mapom. 22-letni Szwed, który uprowadził dziewczynę, został aresztowany i skierowany na leczenie psychologiczne.

– Wydawał się szalony i nie wiedziałam do czego jest zdolny (…). Bardzo się bałam, myślałam, że zginę – mówiła „Courier Mail” dziewczyna.

Miejscowa policja twierdzi, że turystka wycofała jednak zarzuty.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniBrytyjski rząd planuje kolejną podwyżkę podatku
NastępnyŚledztwo w sprawie kradzieży w Marwell Zoo