Start Wiadomości Brytyjska prasa o spotkaniu Trumpa z Theresą May

Brytyjska prasa o spotkaniu Trumpa z Theresą May

1188
0

Premier Wielkiej Brytanii Theresa May była pierwszym zagranicznym gościem przyjętym w Białym Domu przez nowego prezydenta USA. Brytyjska prasa pozytywnie ocenia dwudniową wizytę premier May w USA.

„Ręka w rękę, idzie szczęśliwa para” – taki tytuł pojawił się na okładce dziennika „The Telegraph”. Pod tytułem pojawiło się zdjęcie, na którym para podczas schodzenia ze schodów, trzyma się za ręce.

Jednym z tematów poruszanych podczas rozmowy prezydenta Trumpa i premier May były relacje z Rosją. Prezydent USA odniósł się też krótko do referendum, w którym Brytyjczycy opowiedzieli się za wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. „Myślę, że Brexit będzie świetną sprawą dla Wielkiej Brytanii. Znów odzyskacie swoją tożsamość, będziecie mogli sami zawierać umowy handlowe, nikt nie będzie wam mówił, co macie robić” – powiedział prezydent Stanów Zjednoczonych.

Prasa brytyjska pisze bardzo pozytywnie o spotkaniu obu przywódców. Na okładce sobotniego „The Times” czytamy, że Trump „błogosławi Wielkiej Brytanii” po wyjściu z Unii. Premier Wielkiej Brytanii poinformowała, że prezydent USA przyjął zaproszenie, aby w tym roku złożyć wizytę w Zjednoczonym Królestwie.

PoprzedniStarbucks zatrudni 10.000 uchodźców
NastępnyBrytyjczycy protestują przeciwko wizycie państwowej prezydenta USA