Start Polecane Brytyjska policja wyda 1,6 miliona funtów na Range Rovery

Brytyjska policja wyda 1,6 miliona funtów na Range Rovery

899
0

Scotland Yarad chce przeznaczyć 1,6 miliona funtów na zakupów nowych Ragne Roverów, aby wzmocnić ochronę kluczowych osób w państwie przed atakami terrorystycznymi.

Pierwsze pojazdy mają pojawić się na drogach jesienią tego roku. Flota grupy Reserved and Specialist Protection wzbogaci się o 30 nowych Range Rover Vogues, z których 18 zastąpi istniejące pojazdy, aby zapewnić jak najwyższą ochronę m.in. brytyjskiej premier, ministrom i innym kluczowym osobom w państwie.

Środki bezpieczeństwa w Londynie zostały wzmożone po ataku terrorystycznym na moście Westminsterskim. Obecny poziom zagrożenia terroryzmem policja ocenia jako „poważny”, co oznacza, że atak jest wysoce prawdopodobny. Scotland Yard powiedział, że ze względu na to, iż pojazdy przeznaczone do walki z terroryzmem, nie może komentować szczegółowo ich zdolności. Nowe pojazdy, które zostaną zmodyfikowane i wyposażone w specjalistyczny sprzęt operacyjny będą mogli prowadzić tylko wykfalifikowani oficerowie – informuje Evening Standard.

W odpowiedzi na zapotrzebowanie brytyjskiej policji, samochodowi dilerzy zaproponowali kilka pojazdów – Audi zaoferowało Q7 Quattro SE, Land Rover przedstawił Range Rover Vogue i Range Rover Sport HSE, a Mitsubishi zaoferowało Shoguna SG2 i Shoguna SG3. Jednak po analizie i jeździe testowej jedynym pojazdem, który spełniał pełne wymagania, był Range Rover Vogue.

– Wszystkie pojazdy są oceniane pod kątem zgodności operacyjnej w celu zapewnienia, że spełniają wymagane normy. Po otrzymaniu pojazdów, zostanie zainstalowane dodatkowe wyposażenie policyjne, na przykład radiotelefon i sprzęt awaryjny. Do jazdy samochodami zostaną dopuszczeni funkcjonariusze, którzy przejdą odpowiednie szkolenie. Przewidujemy, że pojazdy wejdą do użytku jesienią tego roku  – powiedział rzecznik Scotland Yard.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniRośnie poparcie dla partii Theresy May
NastępnyMężczyzna zginął po tym, jak spadł z mostu w Southampton