Start Polecane Brytyjska policja ostrzega przed niebezpieczną grą

Brytyjska policja ostrzega przed niebezpieczną grą

900
0

Policja ostrzega, że internetowa gra Blue Whale (Niebieski Wieloryb) dotarła na Wyspy. W całej Europie odnotowano ponad 100 przypadków samobójstw, będących następstwem udziału w niebezpiecznej grze.

Gra prawdopodobnie pochodzi z Rosji. Uczestnik przez 50 dni musi wykonywać różne zadania, które wyznacza administrator – od oglądania horrorów, zachowywanie milczenia przez cały dzień, po samookaleczanie ciała. Jednak zwyciężyć można tylko w jeden sposób – uczestnik gry musi się zabić. Specjaliści alarmują, że gra stanowi bardzo poważne zagrożenie dla dzieci w wieku szkolnym, a policja prosi rodziców o kontrolowanie profili dzieci na portalach społecznościowych – informuje Mirror.

Dzieci i młodzież otrzymują na Facebooku zaproszenia do tajnej grupy. Administratorzy najpierw rozmawiają z potencjalnym graczem i sprawdzają jego wrażliwość oraz podatność na manipulację. Jeśli spełnia on kryteria administratorów, to jest zapraszany do wzięcia udziału w grze.

Thames Valley Police poinformowała o trzech samobójstwa powiązanych z Blue Whale. Natomiast w kilku londyńskich dzielnicach odnotowano parę przypadków przyłapania dzieci na udziale w niebezpiecznej grze.

– Ten, kto stworzył tą straszną grę, jest chory. Rodzice: Bądźcie ostrożni i porozmawiajcie ze swoimi dziećmi – ostrzega na swoim koncie na Twitterze Devon and Cornwall Police.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniNestle tnie etaty w UK i przenosi produkcję do Polski
NastępnyKolejki przed nowo otwartym sklepem w Southampton